ZAJĘCIA DODATKOWE

Dziecięca matematyka

Zajęcia matematyczne prowadzone wg koncepcji prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i mgr E. Zielińskiej. W edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, stanowiące budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia matematyczne oraz umiejętności. Głównym celem metody jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci i przygotowanie do nauki w szkole.

Tablica interaktywna

W trosce o rozwój procesów poznawczych u przedszkolaków wykorzystujemy w naszym przedszkolu najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem tablicy multimedialnej są prowadzone raz w tygodniu przez wychowawcę w każdej grupie, a także wg potrzeb nauczycieli zgodnie z planem. Podczas tych zajęć maluchy poznają to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości; rozwiązują zagadki, rebusy, układają puzzle, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą pamięć, a przy tym świetnie się bawią.

Rytmika

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające dla dzieci w wieku przedszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu .

Czytaj więcej...